Galeria Panoramy 360 WK Panoramy 360 Patronat Patronat

ŻNINOWI ŻYCZĘ

Zapraszamy wszystkich do składania życzeń naszemu pięknemu miastu z okazji 750-lecia nadania praw miejskich.

Życzenia od delegacji litewskiej

Kochani żninianie i kochane miasto Jubilacie !
Serdecznie kłaniamy się i składamy najlepsze życzenia z okazji pięknego jubileuszu.750 lat to wiek solidny, ale naprawdę jesteście młodzi i rozwijający się i niech Wam będzie tylko lepiej. Trzecia część tego wieku, dzięki Janowi Śniadeckiemu jesteśmy z Wami związani jako Jaszuny. Poprzez Jaszuny nasz cały rejon kłania się. Życzenia składam w imieniu całego naszego społeczeństwa, naszych władz samorządowych, naszego mera Zdzisława Palewicza. Sto lat chyba nie pasuje..
Milion lat, milion lat niech żyje, żyje Nam !

Kazimierz Karpicz- Dyrektor Szkoły Średniej im. Michała Balińskiego w Jaszunach Rejon Solecznicki (Litwa)

Życzenia od delegacji litewskiej

Birštonas ir Znin draugauja jau 15 metų. Esu čia jau trečią karą ir neišpasakytai džiaugiuosi, kad miestas nepaprastai pasikeitęs, namai, gatvės išgražėją. Sėkmės, puikaus ir gražaus gyvenimo Znin ir mūsų draugystei.

TŁUMACZENIE:
Birštonas i Żnin współpracują dłużej niż 15 lat. Jestem tutaj po raz trzeci, niewypowiedzianie zadowolony, że miasto, domy i ulice bardzo się zmieniły i są piękniejsze niż poprzednio. Powodzenia, wspaniałego i pięknego życia dla Żnina i naszego partnerstwa.

Juozas Aleksandravičius - Zastępca Burmistrza Birštonas (Litwa)

Pozdrowienia od delegacji czeskiej

Milí Žninané, jsem velmi potěšen, že naše delegace z Veselí nad Moravou se může zúčastnit vašich oslav významného výročí 750 let města. Naše město má se Žninem partnerství už 16 let, čili u této příležitosti se znovu potkáváme. Byl jsem ve Žninu před 10 lety a můžu říct, že jsem zjistil, že se tady hodně změnilo. Krásná náměstí, revitalizované centrum a celé okolí Žninu je nádherné. Těším se, až uvítám ve Veselí nad Moravou vaše zástupce na obdobné návštěvě.

TŁUMACZENIE:
Mili żninianie, bardzo się cieszę, że nasza delegacja z Veseli nad Moravou może uczestniczyć w obchodach znakomitego jubileuszu 750-lecia miasta. Nasze miasto ma ze Żninem partnerstwo już od 16 lat, dlatego z tej okazji znowu się spotykamy. Byłem w Żninie 10 lat temu i mogę powiedzieć, że zauważyłem jak się tutaj wiele zmieniło. Piękny rynek, rewitalizowane centrum i cała okolica Żnina jest urocza. Będę się cieszył, gdy będę mógł powitać w Veseli nad Moravou Waszych przedstawicieli podczas podobnej wizyty.

Miloš Kozumplík - Burmistrz Veselí nad Moravou (Czechy)

Pozdrowienia od delegacji węgierskiej

Magyarországról, Albertirsa üdvözletét hozom a 750 éves Znin városának. Szeretettel köszöntök minden lakost. Viszontlátásra!

TŁUMACZENIE:
Przynoszę pozdrowienia z węgierskiej Albertirsy dla 750-letniego Żnina. Czule pozdrawiam każdego mieszkańca. Do zobaczenia!

Lilla Kaári Kabay - Przewodnicząca Komisji Rozwoju Miasta i Ochrony Środowiska Albertirsa (Węgry)

Życzenia od delegacji słowackiej

Mestu Znin prajem k tomuto krásnemu výročiu všetko najlepšie. Prajem mu predovšetkým veľa šťastných a veselých obyvateľov, pretože štastní a veselí obyvatelia je to, čo dáva mestu život a robí mesto krásnym. Prajem pánovi starostovi a všetkým, ktorí pracujú pre mesto, aby mali čo najviac príležitostí urobiť svojich obyvateľov šťastnými, to znamená, aby mali čo najviac možností rozvíjať mesto. Teraz vidím toto nádherné námestie, ktoré sa im podarilo spraviť za posledné roky. Dúfam, že takýchto projektov zrealizujú ešte čo najviac a takýmto spôsobom urobia mesto Znin ešte krajším než je. Takže ešte raz všetko najlepšie.

TŁUMACZENIE:
Miastu Żnin, z okazji tego pięknego jubileuszu, życzę wszystkiego najlepszego. Przede wszystkim życzę mu wielu szczęśliwych i wesołych mieszkańców, ponieważ szczęśliwi i weseli mieszkańcy są tym, co daje miastu życie i czyni miasto pięknym. Panu Burmistrzowi i wszytkim, którzy pracują dla miasta życzę, aby mieli jak najwięcej okazji uszczęśliwiania swoich mieszkańców, to znaczy, aby mieli jak najwięcej możliwości rozwijania miasta. Teraz widzimy ten piękny plac, który udało im się zrobić w bieżącym roku. Wierzę, że takich projektów zrealizują jak najwięcej i w ten sposób uczynią miasto Żnin jeszcze piękniejszym niż jest. Także jeszcze raz wszystkiego najlepszego.

Michaela Janotová - Dyr. Wydziału Marketingu Urzędu Miejskiego, rzecznik prasowy Malacky (Słowacja)

Życzenia Prezydenta RP - Bronisława Komorowskiego

Szanowni Państwo,
750 lat to naprawdę dużo. To dużo nawet jak na relacje Wielkopolski, jak na relacje Kujaw – tych regionów, gdzie Polska najwcześniej powstawała. A przecież Żnin i jego 750-ta rocznica miasta, to fragment tej historii najstarszej części naszego Państwa, naszej Ojczyzny. Chciałem więc z okazji 750-lecia, złożyć serdeczne gratulacje i życzenia. Chciałbym serdecznie pozdrowić wszystkich mieszkańców Żnina i okolicy, Władze Miasta, wszystkich patriotów Żnina, którzy słusznie upatrują w swoim mieście, w swojej okolicy, czegoś absolutnie niezwykłego. Dla przeciętnego Polaka, Żnin kojarzy się dziś z historią, nastrojami ze Starej Baśni Kraszewskiego, z tymi początkami Państwa Polskiego, ale dla współczesnych pokoleń z takimi ciekawymi miejscami jak Muzeum Kolei Wąskotorowej, czy wspaniały śródlądowy szlak żeglugi poprzez kanały i rzeki tego regionu – od Gopła gdzieś hen,hen w kierunku Wielkopolski. Serdecznie więc gratuluję i historii i serdecznie gratuluję współczesności. Chciałem Państwu życzyć dalszego, ciekawego rozwoju miasta Żnina, a oprócz tego chcę powiedzieć, że chyba to jest wielka satysfakcja dla mieszkańców, że dzisiaj się mówi, że to jest Wenecja koło Żnina, tam gdzie są te znane kolejki wąskotorowe. Bądź co bądź, powiedzieć o Wenecji, że jest pod Żninem, to daje na pewno dużą satysfakcję wszystkim, no może mniejszą mieszkańcom Wenecji w słonecznej Italii.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Bronisław Komorowski.

Życzenia od Wojewody Kujawsko-Pomorskiego

Żnin ma długą i bogatą przeszłość. Jest stolicą Pałuk, regionu który najbardziej związany jest z pradziejami naszego Polskiego Państwa. Żnin i okolice to region bardzo zasobny w swoje zwyczaje kulturowe, regionalne, ale również w swoją pracowitość. Jego mieszkańcy i całe społeczeństwo dokłada wszelkich starań, aby ten region był wykorzystany jak najlepiej. By ze swojej gospodarności mógł słynąć nie tylko w województwie, ale również poza jego granicami. Życzę władzom samorządowym, mieszkańcom, aby jak najlepiej wykorzystali tą swoją zasobność, a swoją pracowitością dali powód do dumy. Dla wszystkich mieszkańców, dla całego regionu. Życzę także, aby swój optymizm pozwolili mieszkańcy wykorzystać również i innym, zarazili nim i aby tak jak w tej chwili, każdy chętnie zajeżdża na Pałuki, tak aby to trwało przez długie, długie czasy.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski, Ewa Mes.

Życzenia od Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Chciałbym jako Marszałek Województwa, złożyć najserdeczniejsze życzenia, gratulacje mieszkańcom Żnina, który jest miastem szczególnym na mapie naszego województwa, a to chociażby dlatego, że obchodzimy już 750-tą rocznicę powstania tego wspaniałego miasta. Życzę, aby tak jak kiedyś zostało założone przez naszych przodków, dziś jego rozwój był kontynuowany przez obecnych włodarzy i mieszkańców Żnina. Wiele się w ostatnich latach zmienia, mam nadzieję, że wszystko to, co wspólnie robimy dla mieszkańców, dla Państwa, będzie Wam służyć jak najdłużej, a następne lata przyniosą kolejne wspaniałe projekty, realizację wspaniałych projektów, które służą mieszkańcom, dzieciom i budują przyszłość tego wspaniałego zakątka naszego regionu.

Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Piotr Całbecki.

Życzenia Burmistrza Żnina

Drodzy Żninianie,
Z okazji wyjątkowego Jubileuszu 750-lecia istnienia miasta Żnina życzę: niech się nam wszystkim żyje ciągle lepiej, w tym naszym sędziwym, dostojnym mieście. Życzę powodzenia i sukcesów w pracy, w rodzinie, popartych wzajemnym ciepłem i serdecznością. W dobrym zdrowiu, wykorzystując kompromis i zrozumienie drugiego człowieka budujmy wspólny dom – Żnin, dla dobra nas współczesnych i dobra następnych pokoleń.

Burmistrz Gminy Żnin, Leszek Jakubowski.

Życzenia Starosty Żnińskiego

W tym roku Żnin obchodzi 750-lecie nadania praw miejskich. Chciałbym z tej okazji Władzom Samorządowym, miastu, życzyć wszystkiego co najlepsze. Miastu dalszego, sukcesywnego rozwoju, Władzom Samorządowym jak największych sukcesów w działalności samorządowej, w rozwiązywaniu problemów społecznych. Doskonale pamiętam obchody 725-lecia nadania praw miejskich Żninowi w 1988 roku. By ł to pomimo trudnych uwarunkowań gospodarczych i politycznych okres dynamicznego rozwoju Żnina. Właśnie w 1988 roku oddano do użytku nowy Spomasz, halę sportową przy Spomaszu, która z resztą przy okazji budowy tego obiektu została wybudowana. Oddano wtedy 1000 numerów centrali automatycznej, co było wtedy ewenementem – dzisiaj jest to może rzeczą dziwną przy telefonii komórkowej, ale to były naprawdę duże sukcesy. Również w tamtym czasie została oddana oczyszczalnia ścieków wraz z podstawowymi kolektorami. Życzyłbym właśnie i Władzom Samorządowym i Miastu aby jeszcze nastąpiły w przyszłości takie sukcesy w sensie inwestycyjnym i w sensie gospodarczym. Myślę, że na najbliższe lata w Żninie trzeba by było pomyśleć o dyskutowanej od wielu lat rozbudowie bazy żeglarskiej nad Dużym Jeziorem, wiele miast takie bazy już ma wybudowane, myślę, że ta baza również zostanie w Żninie sfinalizowana. Była duża szansa wybudowania basenu na terenie Żnina, ta inwestycja myślę, że będzie miała pewne kłopoty, w związku z tym, że najbliższym sąsiedztwie taki obiekt został wybudowany już w Barcinie, ale myślę, że Burmistrz, Władze Samorządowe również, powinny do tego tematu powrócić. Także jeszcze raz bardzo serdecznie gratuluję Jubileuszu i wszystkiego dobrego życzę Żninowi, Miastu, Władzom i jego Mieszkańcom.

Starosta Żniński, Zbigniew Jaszczuk.

123

Do góry