Galeria Panoramy 360 WK Panoramy 360 Patronat Patronat

AKTUALNOŚCI

Bądź na bieżąco. Zawsze aktualne informacje dotyczące Żnina i okolic, zarówno ogólne oraz związane z obchodem 750-lecia Żnina.

24Gru

Koncert Świąteczny-Sylwetki artystów

W oczekiwaniu na Koncert Świąteczny, który odbędzie się w ramach podsumowania 750-lecia miasta Żnina prezentujemy sylwetki artystów, którzy w sobotę 28 grudnia na Placu Zamkowym-targowisko razem z nami będą świętować urodziny Żnina. Początek koncertu o godz. 17.00

Orkiestra kameralna SINFONIA CLASSICA - znakomita orkiestra kameralna z Bydgoszczy, która w niezwykły, bajeczny sposób ilustruje muzyczne historie, dzięki czemu niezapomniane doznania pozostają na długo w pamięci słuchaczy.

STUDIO PIOSENKI- sekcja, która od 2001 roku działa przy Żnińskim Domu Kultury. Skupia utalentowane wokalnie dzieci i młodzież w wieku od 12 lat. Studio Piosenki pracuje pod kątem kształcenia wokalistów – solistów i wielogłosowego śpiewu zespołowego. Instruktorem grupy jest nauczyciel i muzyk Marek Nowak. W grudniu roku 2004 członkowie Studia Piosenki z opiekunem reprezentowali województwo kujawsko-pomorskie na koncertach kolęd w Wiedniu i Rzymie zorganizowanych dla polonii. Byli także na audiencji u papieża Jana Pawła II. W 2007 roku zajęli II miejsce w kategorii gimnazjum na VI Festiwalu Piosenki Wakacyjnej ”Muzyczny Plecak”. W 2007 r. w XIV Wojewódzkim Konkursie Piosenki Turystycznej i poezji śpiewanej, podopieczni Marka Nowaka, byli najlepsi i zdobyli I miejsce. W grudniu 2008 r Studio Piosenki zdobyło nagrodę główną w kategorii zespołów na „Ogólnopolskim Festiwalu piosenki z Duszą” w Teresinie. Studio Piosenki bierze udział w przeglądach i konkursach wokalnych, koncertuje podczas akcji charytatywnych, festynów, uroczystości okolicznościowych. Śpiewa także kolędy w kościołach i na spotkaniach opłatkowych dla różnych środowisk.

STREFA ZERO- Zespół powstał na początku 2004 roku w Poznaniu z inicjatywy gitarzysty Macieja Czarneckiego i jego żony wokalistki Kasi Czarneckiej. Zaprosili oni do współpracy kilku znanych poznańskich muzyków. Przyjazny klimat, jaki panuje w zespole jest odczuwalny przez słuchaczy, fanów i znajomych. STREFA ZERO swobodnie porusza się w różnych stylach muzycznych w szczególności popowo- rockowym. Zespół zagrał kilkadziesiąt koncertów, wziął udział w eliminacjach do Opola 2007 oraz wystąpił na kilku innych festiwalach. Muzycy współpracowali w przeszłości m.in. z Witkiem Łukaszewskim, Wojtkiem Hoffmanem (TURBO), Jurkiem Styczyńskim (Dżem), Markiem Radulim (Budka Suflera), Tomaszem Szukalskim, Anną Chodakowską, Anją Ortodox, Ewą Błaszczyk, Wandą i Bandą, Lombardem.

HETMAN- polski zespół muzyczny założony w 1988 roku. wykonujący głównie melodyjną, wygładzoną odmianę metalu połączoną z elementami klasycznego rocka i hard rocka. Skład zespołu ulegał ciągłym zmianom na przestrzeni lat, jedynym stałym członkiem jest założyciel – gitarzysta i kompozytor Jarosław "Hetman" Hertmanowski. Zespół nie stronił od eksperymentów muzycznych, w swoim dorobku ma liczne przeróbki rockowe znanych przyśpiewek ludowych jak również tradycyjnych kolęd. Największymi przebojami zespołu są utwór Easy Rider oraz stara więzienna ballada "Czarny chleb i czarna kawa".

TREBUNIE TUTKI - to muzykująca od pokoleń góralska rodzina, która nie tracąc nic ze swojego charakteru, przeszła ewolucję od kapeli góralskiej po zespół koncertujący na największych festiwalach Muzyki Świata w Europie, a także w Azji i Ameryce Północnej oraz reprezentujący Polskę m.in. na Expo w Portugalii i Japonii. Trebunie-Tutki jako pierwszy zespół z Polski, wielokrotnie znalazł się w pierwszej dziesiątce Listy Muzyki Świata Europejskiej Unii Radiowej. Umiłowanie tradycji i wierność góralszczyźnie nie ogranicza twórczości zespołu. Opierając się na tradycyjnych instrumentarium, skali góralskiej, budowie muzycznej i charakterze wykonania, Krzysztof Trebunia-Tutka tworzy NOWĄ MUZYKĘ GÓRALSKĄ, wraz z zespołem rozwija i wzbogacają rdzenną muzykę o nowe melodie, współczesne teksty i awangardowe aranżacje. Trebunie-Tutki chętnie eksperymentują i współpracują z wybitnymi artystami m.in. jamajską grupą Twinkle Brothers, kirgiską - Ordo Sakhna ,a także ze znakomitymi polskimi muzykami, m.in. Włodzimierzem Kiniorem Kiniorskim, Krzysztofem Ścierańskim, Michałem Kulentym, Wojciechem Waglewskim, Krzysztofem Herdzinem. We współpracy z Adrianem Sherwoodem z Londynu, chórem afrykańskim, Twinkle Brothers i Włodzimierzem Kiniorskim powstała płyta ,,W Sherwood”, którą w Polsce nominowano do Fryderyka, a w Europie uznano trzecią płytą 10.lecia listy Europejskiej Unii Radiowej. Płyta zespołu "Góralsko siła" uzyskała nominację do nagrody FRYDERYK 2008, zaś album "Tischner" Trebuniów-Tutków i Voo Voo uzyskał status Złotej Płyty , dwie nominacje do FRYDERYKA i nagrodę MACHINERA 2007. Twórczość Trebuniów-Tutków została nagrodzona tytułem Honorowy Ambasador Polszczyzny, przyznawanym przez Radę Języka Polskiego. Długo oczekiwany album "Songs of Glory/ Pieśni Chwały" nagrany z jamajską gwiazdą roots reggae- Twinkle Brothers prócz nominacji do nagrody Akademii Fonograficznej i statusu Złotej Płyty, uplasował się na 11 miejscu prestiżowej listy World Charts Europe EBU. W 2011r. odbyła się premiera nowego programu autorstwa Krzysztofa Trebuni-Tutki - Legenda Tatr w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki oraz Chóru i Orkiestry Filharmonii Łódzkiej im. A. Rubinsteina. W 2012r. Zespół koncertował w Chinach i USA. Najnowszy album-Nuty Wielkiego Pasterza- to już 30. fonogram w historii zespołu, ale pierwszy zarejestrowany na żywo w Studiu Koncertowym Polskiego Radia w Warszawie.

TEATR OGNIA NEMEZIS - grupa składa się obecnie z 4 osób. Ma za sobą kilkuletnie doświadczenie. Pokazuje niezwykłe widowisko plenerowe, w którym główną rolę gra ogień. Ich widowiska porywają widza w ekscytujący, magiczny, ognisty świat...

BEST STRAT- Zespół ze Żnina, reaktywowany po 30 latach specjalnie na 750-lecie miasta Żnina. Zespół gra dobrego starego rock and rolla , głównie covery znanych zespołów m.in. Led Zeppelin, Deep Purple, Livin Blues, ZZ TOP, PERFECT,TEST i wiele innych. Warto nadmienić ,że na gitarze solowej gra 17-latek Mikołaj Bogdański, którego naprawdę warto zobaczyć na żywo z weteranami grającymi ostrego rocka.

Gospodarzami wieczoru będą Szczepon i Antek Kapały.

Koncert Świąteczny-Sylwetki artystów
Koncert Świąteczny-Sylwetki artystów
Koncert Świąteczny-Sylwetki artystów
Koncert Świąteczny-Sylwetki artystów
Koncert Świąteczny-Sylwetki artystów
Koncert Świąteczny-Sylwetki artystów
Koncert Świąteczny-Sylwetki artystów

Do góry