Galeria Panoramy 360 WK Panoramy 360 Patronat Patronat

AKTUALNOŚCI

Bądź na bieżąco. Zawsze aktualne informacje dotyczące Żnina i okolic, zarówno ogólne oraz związane z obchodem 750-lecia Żnina.

06Lis

Pomóż nam stworzyć Album Żnin Moje miasto - czyli drugą edycję wystawy

W związku z dużym sukcesem podczas tworzenia pierwszej wystawy Albumu rodzinnego Urząd Miejski w Żninie wraz z Muzeum Ziemi Pałuckiej gorąco zachęcają wszystkich mieszkańców Żnina oraz osoby, które w swych rodzinnych zbiorach posiadają archiwalne zdjęcia ze Żnina, do pomocy w stworzeniu drugiej edycji wystawy.

Przypominamy, że poszukujemy głównie zdjęć mieszkańców Żnina (najlepiej gdyby udało się ustalić ich tożsamość) podczas codziennych zajęć, pracy, zabawy, spacerów po mieście, aby utworzyć z nich rodzinny album Żninian. Czekamy na wszelkie zdjęcia, negatywy, skany z różnych okresów (czarno-białe, kolorowe, przedwojenne, wojenne, powojenne aż do końca XX wieku).

Z uwagi na fakt, że zasoby archiwalne Muzeum Ziemi Pałuckiej rozpoczynają się od 1963 roku z chęcią przyjmiemy także bardziej oficjalne zdjęcia z różnych uroczystości, świąt, czy też zdjęcia architektury. Jeśli posiadają Państwo zdjęcia lub klisze z takimi zdjęciami wystarczy dostarczyć je do Wydziału Rozwoju, Promocji i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Żninie (II piętro, pok. 44), gdzie zostaną one zeskanowane. Oryginalne materiały wrócą oczywiście do Was. Materiały już zeskanowane (najlepiej w dużej rozdzielczości) można nadsyłać, wraz z opisem i źródłem, na adres konkurs@um.znin.pl

Przy okazji ogłaszamy mały konkurs – osoba, która dostarczy najciekawsze zdjęcia (zdaniem kustosza wystawy) uroczyście otworzy wystawę „Album rodzinny wystawa zdjęć mieszkańców Żnina – Moje miasto edycja II.” oraz otrzyma Album fotograficzny o Żninie wydany z okazji 750-lecia nadania praw miejskich. Wystawą tą planujemy otworzyć nowy rok, dlatego na zdjęcia czekamy do 13 grudnia 2013r.

Do góry