Galeria Panoramy 360 WK Panoramy 360 Patronat Patronat

KONKURSY

Zapraszamy wszystkich do udziału w konkursach przygotowanych specjalnie z okazji obchodów 750-lecia Żnina w sercu Pałuk.

31Mar

Żnin - Moje miasto

Start: 15.02.2013

Urząd Miejski w Żninie wraz z Muzeum Ziemi Pałuckiej gorąco zachęcają wszystkich mieszkańców Żnina oraz osoby, które w swych rodzinnych zbiorach posiadają archiwalne zdjęcia ze Żnina, do pomocy w stworzeniu tej wystawy.
Poszukujemy głównie zdjęć mieszkańców Żnina (najlepiej gdyby udało się ustalić ich tożsamość) podczas codziennych zajęć, pracy, zabawy, spacerów po mieście, aby utworzyć z nich rodzinny album Żninian. Czekamy na wszelkie zdjęcia, negatywy, skany z różnych okresów (czarno-białe, kolorowe, przedwojenne, wojenne, powojenne aż do końca XX wieku).

Z uwagi na fakt, że zasoby archiwalne Muzeum Ziemi Pałuckiej rozpoczynają się od 1963 roku z chęcią przyjmiemy także bardziej oficjalne zdjęcia z różnych uroczystości, świąt, czy też zdjęcia architektury.

Jeśli posiadają Państwo zdjęcia lub klisze z takimi zdjęciami wystarczy dostarczyć je do Wydziału Rozwoju, Promocji i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Żninie (II piętro, pok. 44), gdzie zostaną one zeskanowane. Oryginalne materiały wrócą oczywiście do Was. Materiały już zeskanowane (najlepiej w dużej rozdzielczości) można nadsyłać, wraz z opisem i źródłem, na adres konkurs@um.znin.pl.

Przy okazji ogłaszamy mały konkurs – osoba, która dostarczy najciekawsze zdjęcia (zdaniem kustosza wystawy) uroczyście otworzy wystawę „Album rodzinny wystawa zdjęć mieszkańców Żnina – Moje miasto” oraz otrzyma Album fotograficzny o Żninie wydany z okazji 750-lecia nadania praw miejskich.

Wystawę planujemy otworzyć w pierwszej połowie kwietnia w Muzeum Ziemi Pałuckiej, dlatego na zdjęcia czekamy do końca marca.

Do góry